Leczenie schizofrenii – domowe sposoby

Leczenie schizofrenii – domowe sposoby

Leczenie schizofrenii powinno odbywać się przy współudziale specjalistów oraz wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół. Jednak przy pewnych prostych i łatwych kroków można łatwo ograniczyć ilość nasileń schizofrenii.

Oto lista najlepszych domowych środków przy leczeniu schizofrenii:

Żeń-szeń

Zioło to jest rodzajem naturalnego przeciwutleniacza i jego neuro właściwości ochronne pomagają w ochronie mózgu. Stosowany jest w leczeniu różnych rodzajów zaburzeń mózgu, w tym schizofrenii. Chorzy powinni pić herbatę przygotowaną z jednej łyżeczki suszonego i sproszkowanego żeń-szenia dwa razy na dobę. Aby zrobić herbatę należy jedną łyżeczkę sproszkowanego suszu gotować w jednej szklance wody około dziesięciu minut. Odcedzić roztwór i pozostawić do ostygnięcia przed wypiciem. Ten sposób musi być przestrzegany przez około sześć miesięcy w celu uzyskania zwolnienia od różnych objawów schizofrenii.

Zielony kardamon

Nasiona zielonego kardamonu mogą być również wykorzystane do zniwelowania różnych objawów schizofrenii. Zielony kardamon posiada właściwości lecznicze oraz jest bardzo dobry dla układu nerwowego. Najlepszym sposobem, aby wykorzystać zielony kardamon w leczeniu schizofrenii jest napar. Przygotować jedną szklankę gorącej wody i dodać jedną łyżeczkę proszku kardamonu. Wymieszać i pozostawić na około dziesięć minut. Herbatę należy pić dwa razy dziennie w celu kontrolowania objawów schizofrenii.

Liście bazylii

Liście bazylii są bardzo zdrowe. Mają właściwości antyoksydacyjne, które mogą być używane do leczenia różnych zaburzeń mózgu, w tym schizofrenii. Regularne picie herbaty przygotowany z liści bazylii przyspiesza pracę mózgu i tym samym pomaga w kontrolowaniu objawów związanych ze schizofrenią. W celu zrobienia herbaty dodać ćwierć łyżeczki liści bazylii i pół łyżeczki szałwii w filiżance wrzątku. Odstawić na kilka minut a następnie przecedzić i pić roztwór. Przy stosowaniu dwa razy na dzień można zauważyć pozytywne skutki w krótkim okresie czasu.

Indyjski agrest

Indyjski agrest jest rodzajem naturalnego przeciwutleniacza. Wzmacnia również system immunologiczny dając organizmowi dużo energii potrzebnej do walki z zaburzeniami psychicznych, takimi jak schizofrenia. Także duża ilość witaminy C i niacyny jest bardzo pomocna. Ci którzy cierpią z powodu schizofrenii muszą jeść indyjski agrest codziennie przez co najmniej miesiąc.

Ginkgo Biloba

Jest to rodzaj zioła, który może poprawić przepływ krwi w mózgu, pamięć i inne funkcje umysłowe. Może także pomóc pozbyć się bólu głowy, zmęczenia i wahań nastroju. Osoby cierpiące na przewlekłą schizofrenię powinny leczenie wzbogacić o ginkgo biloba. Zioło to może być spożywany w postaci herbaty i dla pozytywnych wyników należy pić trzy filiżanki herbaty dziennie.Dzięki stosowaniu herbaty stężenie tlenu docierającego do mózgu zwiększa się co znacznie może uspokoić pacjenta.

Marchew

Marchew jest jednym z warzyw, które osoba cierpiąca na schizofrenię musi spożywać dziennie. Marchew bogata jest w niacyny bardzo pomagające w leczeniu różnych zaburzeń mózgowych. Wystarczy jeść jedną marchewkę w postaci surowej dziennie. Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie sałatki ze świeżych marchwi. Można też pić zdrowy sok z marchwi codziennie.

Za pomocą wyżej wymienionych środków można zminimalizować skutki schizofrenii i zwiększyć potencjał by cieszyć się życiem. Jednakże najbardziej istotne jest aby brać leki oraz uczęszczać na terapie proponowane przez lekarza, jeśli chodzi o leczenie schizofrenii.